Cookie Consent by Free Privacy Policy website ESD seminár spojený s workshopom - IPC training center

ESD seminár spojený s workshopom

28. novembra 2019

V utorok 26. novembra 2019 sme v priestoroch Realtime Technologies SK, s.r.o. organizovali ESD seminár.  

Témy seminára sa točili okolo porovnania štandardov automobilového priemyslu, digitalizovania a zautomatizovania meraní v EPA priestore, zvlhčovania v EPA zóne a štruktúry ESD programu. Seminára sa ako hosť zúčastnil aj Milan Kovařík zo ŠKODA AUTO ČR, aby predstavil novú revíziu štandardu VW 80132.

Počas seminára bol veľký priestor na diskusiu, ktorú účastníci veľmi privítali. Otázky sa týkali najčastejších problémov pri posudzovaní vhodnosti výrobných priestorov. Pri zložitých výrobných procesoch je často veľmi ťažké, niekedy možno až nemožné vytvoriť dostatočnú ochranu. Veľmi diskutované tiež boli metódy merania a problémy, ktoré súčasné normy nepokrývajú. Ide napríklad o posudzovanie antistatického materiálu alebo priebeh jednotlivých meraní.

Jedna z prezentácií sa týkala digitalizácie meraní a zjednodušenie činnosti ESD koordinátora pomocou IoT zariadení.

Odborného seminára sa zúčastnili zástupcovia firiem ZKW Slovakia, Tesec, Delta Electronics (Slovakia), Hella Slovakia Signal Lightning Ltd., Schaeffler Slovensko, Calearo, Brose Prievidza a Služba Nitra. A čo účastníci na seminári najviac oceňovali? Jeden z nich ocenil „praktické skúsenosti a postrehy kolegov z iných oblastí“, iní boli spokojní so širokými znalosťami školiteľov Realtime Technologies SK.

Praktické ukážky meraní budú zahrnuté aj do ďalšieho seminára, ktorý sa bude konať začiatkom jari 2020. V prípade predbežného záujmu o účasť nám dajte vedieť na info@realtimetec.sk.

Späť na Novinky

Školenie na mieru

Dozviete sa viac

Približne 80% všetkých školení sú uskutočnené na mieru a sú upravené tak, aby spĺňali Vaše požiadavky a potreby. Zoznámte sa s informáciami obohatené o najnovšie trendy a postupy v elektrotechnickej výrobe. Vďaka úzkej spolupráci s IPC v USA a v iných krajinách, máme istotu, že vám prinášame najnovšie poznatky. Patríme tiež do úzkej skupiny 38 certifikovaných spoločností, ktoré môžu poskytovať konzultačnú pomoc IPC poradenstva. Spoľahnite sa na našu odbornosť a profesionalitu!

Napísali o nás

© 2017 REALTIME TECHNOLOGIES, webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies