Cookie Consent by Free Privacy Policy website ESD školenie ušetrí Vašej firme peniaze - IPC training center

ESD školenie ušetrí Vašej firme peniaze

16. februára 2021

ESD (skratka pre elektrostatický výboj) je pri výrobe elektroniky veľmi dôležitý pojem. Miniaturizácia vedie k výrobe čoraz menších a citlivejších elektronických súčiastok, ktoré sú mimoriadne citlivé na prítomnosť elektrostatického výboja. Elektrostatický výboj dokáže poškodiť vnútornú štruktúru obvodu spôsobom, ktorý sa nemusí nutne prejaviť hneď. Na výstupnom teste sa môže všetko javiť v poriadku, ale po dlhšej záťaži u zákazníka môže dôjsť k zlyhaniu.

Pri ESD je dôležité dbať na detaily

Ste si istí, že máte vo Vašej výrobe všetko pod kontrolou? Vďaka našim dlhodobým skúsenostiam z ESD auditov vieme, že veľakrát sa veci zvrtnú na zdanlivých maličkostiach. Napríklad ako vtedy, keď ESD koordinátor požiadal nákupné oddelenie o zabezpečenie ESD plášťov. Keďže ľudia z nákupného oddelenia chceli ušetriť, nakúpili lacnejšie antistatické plášte. Tieto však nespĺňali požiadavky štandardu 61340-5-1 a neboli vhodné do EPA zóny. Výsledok? Bolo treba kúpiť nové plášte a tie pôvodne kúpené skončili ako nechcené v sklade. Pri snahe ušetriť sa kvôli neznalosti problematiky vygenerovali zbytočné náklady.

Alebo z iného súdka. Myslíte si, že keď majú operátori ESD rukavice, nemusia mať ESD topánky ani ESD náramok? Veľká chyba! Rukavice nechránia zostavu pred ESD výbojom. Rukavice vedú elektrický náboj rovnako ako ľudská pokožka. ESD rukavice slúžia na elimináciu kontaminácie elektronických zostáv ľudským potom alebo krémami, ktoré používajú na ruky, nie na elimináciu elektrostatického náboja. Na uzemnenie slúžia práve ESD obuv a ESD náramky.

Je dôležité si uvedomiť, že pri prevencii ESD škôd nechránite iba výrobky. Chránite tiež Vaše vybavenie. ICT testery, osciloskopy, analyzátory sú veľmi citlivé a veľmi drahé zariadenia. Pokiaľ ich zbytočne vystavujete ESD, zvyšujete riziko ich zlyhania a poškodenia.

Ponúkame ESD školenia

Realtime Technologies SK Vám ponúka ESD školenia pre koordinátorov. Absolventi získajú certifikát potvrdzujúci, že majú potrebné znalosti umožňujúce bezpečnú prácu s komponentmi citlivými na statickú elektrinu. Školenia sa vykonávajú na základe týchto noriem:

  • STN 61340-5-1 (IEC/TR 61340-5-1)
  • STN 61340-5-2 (IEC/TR 61340-5-2)
  • STN 61340-5-3 (IEC/TR 61340-5-3)
  • ANSI/ESD S-20.20 a IPC štandardy

Vieme sa tiež postarať o ESD audit výrobných priestorov, ktorý odhalí možné problematické miesta a upozorní Vás, kde je potrebné vykonať zmeny. Viac o ponuke auditov si môžete prečítať tu.

Ako hodnotia ESD školenia zákazníci

S firmou Realtime Technologies SK máme veľmi dobrú spoluprácu, v rámci ktorej pre nás zabezpečujú viaceré služby. Vyzdvihol by som predovšetkým rýchlu a efektívnu prípravu ESD plánov, realizáciu IPC auditov, predikcie ako aj spracovanie návrhov na riešenie odchýlok. Komunikácia s predstaviteľmi firmy je otvorená a som rád, že nás pravidelne upozorňujú na zaujímavé aktuality z oboru, ktoré sú pre nás relevantné.“ (SAS Automotive)

Naša firma, Realtime Technologies SK pôsobí v oblasti už viac ako 13 rokov. Od roku 2006 sme akreditované IPC centrum pre Českú a Slovenskú republiku a zabezpečujeme ESD audity a školenia pre top hráčov v obore elektroniky na Slovensku. Medzi nimi sú napr. Škoda, Panasonic, Foxconn, Adient, Enics a mnohí ďalší.

 „Tréningy, ktoré sme absolvovali v Realtime Technologies s.r.o. boli vysoko hodnotené našimi zamestnancami a zvýšili ich odborné znalosti, čo sa logicky prejaví na kvalite našich výrobkov. Naši pracovníci ocenili otvorený prístup školiteľa a ochotu diskutovať všetky predložené problémy, s ktorými sa stretávajú pri výrobe elektronických výrobkov.“  (Dalibor Oleš, General Manager Quality Control and Assurance, Panasonic Electronic Devices Slovakia, s.r.o.).

 

Máte záujem o ESD školenie alebo ESD audit? Ozvite sa nám ešte dnes na info@realtimetec.sk alebo na 02/2120 1800.

 

Autor fotky: Torsten Dettlaff na Pexels

Späť na Novinky

Školenie na mieru

Dozviete sa viac

Približne 80% všetkých školení sú uskutočnené na mieru a sú upravené tak, aby spĺňali Vaše požiadavky a potreby. Zoznámte sa s informáciami obohatené o najnovšie trendy a postupy v elektrotechnickej výrobe. Vďaka úzkej spolupráci s IPC v USA a v iných krajinách, máme istotu, že vám prinášame najnovšie poznatky. Patríme tiež do úzkej skupiny 38 certifikovaných spoločností, ktoré môžu poskytovať konzultačnú pomoc IPC poradenstva. Spoľahnite sa na našu odbornosť a profesionalitu!

Napísali o nás

© 2017 REALTIME TECHNOLOGIES, webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies