Cookie Consent by Free Privacy Policy website Školenie IPC-A-610 - IPC training center

Školenie IPC-A-610

29. júna 2021

Ide o jedno z našich najpopulárnejších školení. Účastníci našich školení ho hodnotia ako: „Veľmi dobre uchopené. Podané zaujímavým spôsobom, aj nad rámec normatívnej osnovy.“

Asociácia IPC uskutočnila prvé školenie tohto štandardu začiatkom 90tych rokov a od tej doby sa stalo najviac dopytovaným školením pre elektropriemysel.

IPC-A-610 štandard sa zaoberá vizuálnymi kritériami pre prijateľnosť elektronických a elektrotechnických zostáv. Zahŕňa kritéria elektronických zostáv pre spotrebnú elektroniku, telekomunikačné zariadenia, elektroniku pre automobilový priemysel, ako aj pre lekárske, armádne a letecké prístroje, pri ktorých je nesmierne dôležité, aby fungovali podľa špecifikácií a bez poruchy. Štandard IPC-A-610 sa týka zaspájkovaných komponentov na dosku plošných spojov. Tieto sú potom vizuálne kontrolované, aby ste mali istotu, že zákazník dostane požadovaný produkt.

Školenie je odporúčané pre vyšší aj stredný manažment, aby rozumeli požiadavkám pre aplikovanie kritérií normy IPC-A-610 na zákaznícke zostavy. Pre manažérov kvality, inšpektorov a zamestnancov oddelenia kvality je školenie nevyhnutným predpokladom na to, aby vedeli správne posúdiť, či počas výroby nenastali chyby, či sú prítomné všetky komponenty a či sú správne zaspájkované.

V rámci trojdňového školenia sú pokryté všetky dôležité oblasti: právne náležitosti,  manipulácia a ochrana pred ESD, mechanická montáž, komponenty THT aj SMT a ich spájkovanie, terminály a ako rozpoznať poškodenie komponentu, PCB a elektronickej zostavy vrátane požiadaviek na selektívne lakovanie (Conformal Coating).

Teoretická časť je dôležitá súčasť školenia, veľký dôraz však kladieme aj na praktickú časť, v ktorej si účastníci školenia vedia overiť novo nadobudnuté znalosti. V nej používame aj digitálne mikroskopy TAGARNO, ktoré im v priblížení ukážu, ako má vyzerať správne zaspájkovaný spoj. Zo spätnej väzby vieme, že práve praktickú časť účastníci veľmi oceňujú: „(Najviac sa mi páčili) konkrétne ukážky spájkovaných spojov a výrobných technológií“ a „že nám školiteľ ukázal aj praktickú časť. Že nám ukázal aj pod mikroskopom pájkovanie a čistenie.“

Účastníkmi školení sú najčastejšie zamestnanci firiem elektronickej výroby, ktoré zabezpečujú montáž elektronických zostavám. Školenia realizujeme v priestoroch našej firmy ako aj v priestoroch Vašej firmy (podľa Vašich preferencií). 

Rezervácia termínu na školenie

Späť na Novinky

Školenie na mieru

Dozviete sa viac

Približne 80% všetkých školení sú uskutočnené na mieru a sú upravené tak, aby spĺňali Vaše požiadavky a potreby. Zoznámte sa s informáciami obohatené o najnovšie trendy a postupy v elektrotechnickej výrobe. Vďaka úzkej spolupráci s IPC v USA a v iných krajinách, máme istotu, že vám prinášame najnovšie poznatky. Patríme tiež do úzkej skupiny 38 certifikovaných spoločností, ktoré môžu poskytovať konzultačnú pomoc IPC poradenstva. Spoľahnite sa na našu odbornosť a profesionalitu!

Napísali o nás

© 2017 REALTIME TECHNOLOGIES, webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies