Cookie Consent by Free Privacy Policy website Vydanie IPC IPC-2591, Connected Factory Exchange (CFX) Priemyselný štandard umožňuje rýchlu a ľahkú implementáciu aplikácií Industry 4.0 - IPC training center

Vydanie IPC IPC-2591, Connected Factory Exchange (CFX) Priemyselný štandard umožňuje rýchlu a ľahkú implementáciu aplikácií Industry 4.0

11. septembra 2019

IPC oznamuje vydanie IPC-2591, Connected Factory Exchange (CFX). Elektronický priemysel má teraz priemyselný štandard dostupný pre všetky spoločnosti v tomto odvetví, bez ohľadu na veľkosť alebo umiestnenie, ktorý možno použiť na rýchlu a ľahkú implementáciu „Industry 4.0“ a „inteligentné továrne“ na ich výrobné operácie.

IPC CFX ponúka obrovskú hodnotu výrobcom elektroniky, ako aj predajcom zariadení, poskytovateľom riešení, interným IT skupinám a používateľom s aplikáciami, v ktorých sa prenášajú a zaznamenávajú údaje. Spoločnosti EMS môžu v reálnom čase nastaviť bezproblémovú dátovú komunikáciu medzi všetkými zariadeniami na svojich linkách a sledovať výrobu všetkých zariadení z ktorejkoľvek časti sveta. Výrobcovia strojov majú jedno riešenie dátovej komunikácie typu plug-and-play, ktoré skracuje čas a náklady na prispôsobenie programovania zákazníkom. Výrobcovia OEM môžu tieto normy využiť aj na zlepšenie kontroly kvality výrobkov v reálnom čase, od montáže dosky po zostavenie zariadenia.

Pretože je to priemyselný štandard, IPC CFX vytvára rovnaké podmienky pre každú veľkú alebo malú spoločnosť, ktorá sa pripravuje na priemysel 4.0 alebo jednoducho ťaží z dátovej komunikácie medzi strojmi a podnikmi. IPC CFX bol tiež vyvinutý s ohľadom na jednoduchosť. Namiesto dní alebo týždňov, ktoré sú potrebné na implementáciu nového zariadenia do linky, sa IPC CFX dá načítať a je plne funkčný v priebehu niekoľkých hodín.

IPC CFX definuje všetky tri kritické prvky potrebné pre skutočný priemyselný štandard IoT: protokol správ, kódovací mechanizmus a špecifický prvok na tvorbu obsahu. Výhody sú možné bez potreby middlewaru, čo výrobcovi prináša významné úspory nákladov a zvyšuje spoľahlivosť riešenia.

Norma IPC CFX podporuje koncept „veľkých dát“ vrátane údajov rôznych typov z celej továrne, údajov o výkone, materiáloch, zdrojoch, používateľoch, udalostiach týkajúcich sa kvality, sledovaní produktov a ďalších. Druhy údajov obsiahnutých v IPC CFX sa používajú mnohými spôsobmi, ako je napríklad systém spätnej väzby s uzavretou slučkou, dashboardy produkcie, kontrola MES a aktívna správa kvality. Zachytenie všetkých týchto informácií vedie k prostrediu „veľkých údajov“, ktoré možno použiť na vytvorenie hodnotných príležitostí pre celú operáciu.

David Bergman, viceprezident pre štandardy a technológie IPC, uvádza: „Cieľom CFX je priniesť optimalizáciu založenú na technológiách pre všetky aspekty výrobných operácií, uľahčenie a zefektívnenie zavádzania automatizácie a zvýšenie flexibility. Spoločnosť IPC by chcela oceniť výrazný prínos stoviek dobrovoľníkov od dodávateľov priemyselných zariadení a technológií, ktorí boli nápomocní v tomto revolučnom kroku smerom k normám digitálnej výroby. “

Viac informácií o IPC CFX nájdete na www.ipc-cfx.org.

Späť na Novinky

Školenie na mieru

Dozviete sa viac

Približne 80% všetkých školení sú uskutočnené na mieru a sú upravené tak, aby spĺňali Vaše požiadavky a potreby. Zoznámte sa s informáciami obohatené o najnovšie trendy a postupy v elektrotechnickej výrobe. Vďaka úzkej spolupráci s IPC v USA a v iných krajinách, máme istotu, že vám prinášame najnovšie poznatky. Patríme tiež do úzkej skupiny 38 certifikovaných spoločností, ktoré môžu poskytovať konzultačnú pomoc IPC poradenstva. Spoľahnite sa na našu odbornosť a profesionalitu!

Napísali o nás

© 2017 REALTIME TECHNOLOGIES, webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies