Cookie Consent by Free Privacy Policy website Zavedenie zoznamu kvalifikovaných produktov (QPL) v rámci IPC-4101 - IPC training center

Zavedenie zoznamu kvalifikovaných produktov (QPL) v rámci IPC-4101

26. apríla 2019

Výkonný výbor IPC pre technické aktivity (TAEC) a predstavenstvo IPC schválené hlasovaním, zavedenie zoznamu kvalifikovaných produktov (QPL) v rámci IPC-4101, špecifikácie pre základné materiály pre pevné a viacvrstvové tlačené dosky , Zámerom novej požiadavky je posilniť overovanie dodávateľského reťazca materiálov špecifikácií listov, minimalizovať necertifikované podanie špecifikácií listov a poskytovať podporu výboru pre hodnotenie nových materiálov špecifikácií listov.

Pred predložením nových materiálových špecifikácií sa od spoločností bude vyžadovať, aby obdržali certifikáciu IPQ Validation Services Qualified Products List (QPL). QPL zabezpečí, že spoločnosť spĺňa prísne požiadavky IPC-4101 a dodá materiály na základe týchto požiadaviek.

Spoločnosti, ktoré predložili listy špecifikácií materiálov pre navrhovanú zmenu a doplnenie 1 k aktuálnemu IPC-4101E, budú povinné získať požadovaný zoznam QPL. Listy špecifikácie materiálu nebudú akceptované na preskúmanie, kým nebude splnený zoznam QPL.

Overovacie služby IPC Program QPL / QML bol vyvinutý na podporu overovania dodávateľského reťazca. Poskytuje tiež audit a certifikáciu výrobkov elektronických spoločností a identifikuje procesy, ktoré sú v súlade s normami IPC.

„IPC si uvedomuje, že mnohé spoločnosti používajú v špecifikácii IPC-4101 svoje špecifikácie na poskytovanie niektorých svojich produktov na trhu,“ povedal Dave Bergman, viceprezident IPC pre normy a technológie. „Súčasne sa v procese tvorby štandardov používa značné množstvo zdrojov IPC a dobrovoľníckych časov pridaním týchto špecifikačných listov k štandardom. Program overovania služieb QPL pre IPC-4101 sa ukázal ako veľmi cenný pre trh. a pridanie materiálových špecifikácií bude ďalej zlepšovať program. "

Späť na Novinky

Školenie na mieru

Dozviete sa viac

Približne 80% všetkých školení sú uskutočnené na mieru a sú upravené tak, aby spĺňali Vaše požiadavky a potreby. Zoznámte sa s informáciami obohatené o najnovšie trendy a postupy v elektrotechnickej výrobe. Vďaka úzkej spolupráci s IPC v USA a v iných krajinách, máme istotu, že vám prinášame najnovšie poznatky. Patríme tiež do úzkej skupiny 38 certifikovaných spoločností, ktoré môžu poskytovať konzultačnú pomoc IPC poradenstva. Spoľahnite sa na našu odbornosť a profesionalitu!

Napísali o nás

© 2017 REALTIME TECHNOLOGIES, webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies